BASINDA BİZ
basinda_biz

Basında Biz

Basında Tarım Türk Tv

HABERLERİ OKUMAK İÇİN YAZININ ÜZERİNE TUKLAYIN

HÜRRİYET GAZETESİ

 

'Tarım Okulu’yla tersine göç başlatacak

Türkiye’nin tarımda son yıllarda atağa kalktığını belirten Ali Rıza Erkan, “Konya kadar bir alana sahip Hollanda 90 milyar dolarlık tarım ürünü ihracatı yaparken, 80 milyon nüfuslu Türkiye 18 milyar dolarda kalıyor. Çok üzücü bir durum. Birilerinin bir şey yapması gerekiyor. Açacağımız Tarım Okulu’yla halkı tarımı sevdirmek istiyoruz. Şehirli vatandaşlarımıza tarım ve hayvancılığı öğretip, tersine göç bile başlatabiliriz” dedi

Yıllarca medya sektöründe çeşitli kuruluşlarda muhabirlik, editörlük yaptıktan sonra kendi gazetesini kuran rkan, şimdi de tarıma el attı. KurduğuTarımTürk TV kanalıyla tarımın nabzını ve hayvancılığın sesi olan Erkan, Türkiye’nin ilk Tarım Okulu’nu açmaya hazırlanıyor. Herkesin zihninde toprağa dönüş olduğunu belirten Tarım Türk Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Erkan, “Tarımın geliştirilmesi, sevdirilmesi, yaygınlaştırılması için aracıyız. Sadece kaybolan tarımı ve kaybolan çiftçiyi ele avuca gelecek şekilde gençliğe sunmak istiyoruz.” Dedi.  

KONYA KADAR HOLLANDA’NIN TARIM İHRACATI KISKANDIRIYOR 
Avrupa’nın küçük ama gelişmiş ülkesi Hollanda’nın tarımdaki ilerlemesinden bahseden Erkan, şunları söyledi: “Konya büyüklüğündeki Hollanda’nın 2014 yılı tarımsal ihracatı 90 milyar dolar. Biyoçeşitliliğin Avrupa’da en az olduğu ülke konumundaki Hollanda, kıt kaynak ve zor şartlara rağmen tarımda böyle bir ekonomik güce ulaştı. Bugün, tarım ve bahçe bitkileri sektöründeki işletme sayısı 65 bini aşan Hollanda’nın sadece en büyük 5 tarımsalihracatürününün toplam değeri 34.8 milyar Euro’yu buluyor. Hollanda, süs bitkileri ve sebze ihracatında dünya lideri, et ihracatında dünya dördüncüsü, süt ve süt ürünlerinde dünya üçüncüsü, sıvı ve katı yağ ihracatında ise dünya dördüncüsü. 80 milyon nüfuslu ülkemizin ise 18 milyar dolar. Hollanda’nın tarımdaki başarısının ardında verimli üretim modeli, Ar-Ge, kooperatifleşme, pazarlama ve piyasa denetimi gibi faktörler yatıyor”  

Tarım bakanlığının bu konuda son yıllarda gözle görülür elle tutulur bir çok alanda değerli çalışmaları var TARIM TÜRK olarak bu çalışmaları kanalımızdan paylaşmaktayız, izleyicilerimizden olumlu dönüşler almaktayız

‘TARIMI VE HAYVANCILIĞI ÖĞRENEN MEMLEKETİNE GİDER’
Herkesin aklındaemekliolunca doğaya dönme isteği olduğunu anlatan Tarım Türk Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Erkan, şöyle devam etti: “Toprağı, geldiğimiz şehirleri, kısacası doğayı seviyoruz. Şehirlerde yediğimiz içtiğimiz ürünlerin hemen hemen tamamına yakını içinde kimyasal barındırıyor. Yediğimiz hiçbir şey doğal değil. O yüzden hastalıklar da iyice arttı. Biz de istedik ki; geçim sıkıntısı yaşayan insanımız tarımı ve hayvancılığı organik tarımı öğrensin, doğaya dönsün. Tarım varsa, hayat vardır. Hem refah ve sağlık içinde yaşasın, hem de ülke ekonomisine katkıda bulunsun diye bu ülkenin geleceğinin tarım olduğuna inananlardan olduğumuz için Tarım Okulu açma kararı verdik.  

KEÇİ’DEN SAĞIM YAPAN BİR HANIMEFENDİ ONU EVİNE GÖTÜREBİLECEK
İlk etapta İstanbul’un iki yakasından birinde görüştüğümüz birkaç üniversite işbirliğiyle bir Tarım Okulu açacağız. Buradan isteyen herkes yararlanabilecek. Ortaokul ve lise öğrencilerine üniversite hocaları eşliğinde eğitimler vereceğiz. Dileyen vatandaş da gelip, uygulamalı eğitimler alabilecek. Örneğin; 100 çeşit ağaç olacak orada. Türkiye’de yetişen, ceviz, badem, nar ağacı gibi meyve ağaçları nasıl budanır, nasıl bakım yapılır, domates , biber ve diğer sebze ekimi nasıl yapılır? Arıcılık, kümes hayvancılığı nasıl yapılır, keçi nasıl sağılır? Ayrıca burada Keçi’den sütü sağan bir hanımefendi bu sütü evine götürebilecek”

‘TARIM VARSA HAYAT VARDIR’
Tarım sektörünün insan için olmazsa olmaz sektörlerden biri olduğunu ifade eden Erkan, ülkenin çeşitli tarım merkezi konumundaki şehirlerinde Tarım Türk TV’nin şubelerini açacaklarını belirterek, şunları söyledi: “Konya, Antalya ve Ege bölgesinde Tarım Türk TV’nin şubelerini açacağız. Bu bölgeler tarımın yoğun yaşandığı yerler olduğu için ağırlık vermek istiyoruz. Bu şubeler bölgelerdeki çalışmaların daha hızlı bir şekilde herkesle paylaşılmasını sağlayacak. Tarımda emek veren bir çok kuruluş kendilerini ifade edemiyor.  Bu şubeler sayesinde tarım merkezlerindeki bilgileri daha hızlı aktaracağız. Tarım Türk TV kanalıyla, yayıncılığın dışında Türkiye’nin dört bir yanından bize ulaşan tarımcıların, sorunlarını ziraat mühendislerimiz aracılığıyla gidermeye çalışıyoruz. Tarım varsa, hayat vardır.”

EKONOMİ GÜNCEL

Güncel Ekonomi Haberleri

 

Tarım Okulu kuracak, tersine göç başlatacak!

Erkan, “Tarım Okulu’yla Türk halkına tarımı ve hayvancılığı sevdirip, tersine göç başlatabiliriz” dedi

16 Ocak 2016 Cumartesi, 11:09

TARIM_TURK_ALI_RIZA_ERKAN

Türkiye’nin tarımda son yıllarda atağa kalktığını belirten Ali Rıza Erkan, “Fakat bu yeterli değil. Konya kadar bir alana sahip Hollanda 90 milyar dolarlık tarım ürünü ihracatı yaparken, 80 milyon nüfuslu Türkiye 18 milyar dolarda kalıyor. Çok üzücü bir durum. Birilerinin bir şey yapması gerekiyor. Açacağımız Tarım Okulu’yla Türk halkına tarımı sevdirmek istiyoruz. Şehirli vatandaşlarımıza tarım ve hayvancılığı öğretip, tersine göç bile başlatabiliriz” dedi

Yıllarca medya sektöründe çeşitli kuruluşlarda muhabirlik, editörlük yaptıktan sonra kendi gazetesini kuran Ali Rıza Erkan, şimdi de tarıma el attı. Kurduğu Tarım Türk TV kanalıyla tarımın nabzını ve hayvancılığın sesi olan Erkan, Türkiye’nin ilk Tarım Okulu’nu açmaya hazırlanıyor. Herkesin zihninde toprağa dönüş olduğunu belirten Tarım Türk Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Erkan, “Tarımın geliştirilmesi, sevdirilmesi, yaygınlaştırılması için aracıyız. Sadece kaybolan tarımı ve kaybolan çiftçiyi ele avuca gelecek şekilde gençliğe sunmak istiyoruz.” Dedi.

TARIM_TURK_ALI_RIZA_ERKAN_02KONYA KADAR HOLLANDA’NIN TARIM İHRACATI KISKANDIRIYOR

Avrupa’nın küçük ama gelişmiş ülkesi Hollanda’nın tarımdaki ilerlemesinden bahseden Erkan, şunları söyledi: “Konya büyüklüğündeki Hollanda’nın 2014 yılı tarımsal ihracatı 90 milyar dolar. Biyoçeşitliliğin Avrupa’da en az olduğu ülke konumundaki Hollanda, kıt kaynak ve zor şartlara rağmen tarımda böyle bir ekonomik güce ulaştı. Bugün, tarım ve bahçe bitkileri sektöründeki işletme sayısı 65 bini aşan Hollanda’nın sadece en büyük 5 tarımsal ihracat ürününün toplam değeri 34.8 milyar Euro’yu buluyor. Hollanda, süs bitkileri ve sebze ihracatında dünya lideri, et ihracatında dünya dördüncüsü, süt ve süt ürünlerinde dünya üçüncüsü, sıvı ve katı yağ ihracatında ise dünya dördüncüsü. 80 milyon nüfuslu ülkemizin ise 18 milyar dolar. Hollanda’nın tarımdaki başarısının ardında verimli üretim modeli, Ar-Ge, kooperatifleşme, pazarlama ve piyasa denetimi gibi faktörler yatıyor”

Tarım bakanlığının bu konuda son yıllarda gözle görülür elle tutulur bir çok alanda değerli çalışmaları var TARIM TÜRK olarak bu çalışmaları kanalımızdan paylaşmaktayız, izleyicilerimizden olumlu dönüşler almaktayız

‘TARIMI VE HAYVANCILIĞI ÖĞRENEN MEMLEKETİNE GİDER’

Herkesin aklında emekli olunca doğaya dönme isteği olduğunu anlatan Tarım Türk Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Erkan, şöyle devam etti: “Toprağı, geldiğimiz şehirleri, kısacası doğayı seviyoruz. Şehirlerde yediğimiz içtiğimiz ürünlerin hemen hemen tamamına yakını içinde kimyasal barındırıyor. Yediğimiz hiçbir şey doğal değil. O yüzden hastalıklar da iyice arttı. Biz de istedik ki; geçim sıkıntısı yaşayan insanımız tarımı ve hayvancılığı organik tarımı öğrensin, doğaya dönsün. Tarım varsa, hayat vardır. Hem refah ve sağlık içinde yaşasın, hem de ülke ekonomisine katkıda bulunsun diye bu ülkenin geleceğinin tarım olduğuna inananlardan olduğumuz için Tarım Okulu açma kararı verdik.

KEÇİ’DEN SAĞIM YAPAN BİR HANIMEFENDİ ONU EVİNE GÖTÜREBİLECEK

İlk etapta İstanbul’un iki yakasından birinde görüştüğümüz birkaç üniversite işbirliğiyle bir Tarım Okulu açacağız. Buradan isteyen herkes yararlanabilecek. Ortaokul ve lise öğrencilerine üniversite hocaları eşliğinde eğitimler vereceğiz. Dileyen vatandaş da gelip, uygulamalı eğitimler alabilecek. Örneğin; 100 çeşit ağaç olacak orada. Türkiye’de yetişen, ceviz, badem, nar ağacı gibi meyve ağaçları nasıl budanır, nasıl bakım yapılır, domates , biber ve diğer sebze ekimi nasıl yapılır? Arıcılık, kümes hayvancılığı nasıl yapılır, keçi nasıl sağılır? Ayrıca burada Keçi’den sütü sağan bir hanımefendi bu sütü evine götürebilecek”

‘TARIM VARSA HAYAT VARDIR’

Tarım sektörünün insan için olmazsa olmaz sektörlerden biri olduğunu ifade eden Erkan, ülkenin çeşitli tarım merkezi konumundaki şehirlerinde Tarım Türk TV’nin şubelerini açacaklarını belirterek, şunları söyledi: “Konya, Antalya ve Ege bölgesinde Tarım Türk TV’nin şubelerini açacağız. Bu bölgeler tarımın yoğun yaşandığı yerler olduğu için ağırlık vermek istiyoruz. Bu şubeler bölgelerdeki çalışmaların daha hızlı bir şekilde herkesle paylaşılmasını sağlayacak. Tarımda emek veren bir çok kuruluş kendilerini ifade edemiyor. Türk halkı yaratıcıdır, tanınmak, bilinmek onların da hakkı. Bu şubeler sayesinde tarım merkezlerindeki bilgileri daha hızlı aktaracağız. Tarım Türk TV kanalıyla, yayıncılığın dışında Türkiye’nin dört bir yanından bize ulaşan tarımcıların, sorunlarını ziraat mühendislerimiz aracılığıyla gidermeye çalışıyoruz. Tarım varsa, hayat vardır.”

CİHAN HABER AJANSI'NDAYIZ!..

CİHAN HABER AJANSI

Türkiye’ye tarımda Hollanda modeli önerisi

CIHAN  | İSTANBUL  18.01.2016 16:56:05

Türkiye’ye tarımda Hollanda’yı model alabileceği öneriliyor. Bu bağlamda Ar-Ge, üretim ve tanıtım faaliyetlerinin önemi vurgulanıyor.

Yatırımcı Ali Rıza Erkan, “Konya kadar alanı bulunan Hollanda’nın tarım ihracatı 90 milyar dolar, ama ‘tarım ülkesi’ olarak övünülen Türkiye’nin 18 milyar dolar. Burada bir yanlışlık var.” diyor. 

Hollanda’nın tarımda ilerlediğini anlatan Erkan, şunları dile getiriyor:

“Hollanda, güç şartlara rağmen tarımda önemli bir güç oldu. Tarım ve bahçe bitkileri sektöründe firma adedi 65 bini aşan Hollanda’nın en büyük 5 tarımsal ihracat ürününün toplam değeri 34,8 milyar Euro’yu buluyor. Hollanda, süs bitkileri ve sebze ihracatında dünya birincisi, et ihracatında dünya dördüncüsü, süt ve süt ürünlerinde dünya üçüncüsü, sıvı ve katı yağ ihracatında ise dünya dördüncüsü. 80 milyonluk ülkemizin ise 18 milyar dolar. Hollanda’nın tarımda başarısının ardında üretim modeli, Ar-Ge, kooperatifleşme, tanıtım ve denetim gibi faktörler yatıyor.”

Öte yandan Erkan’ın Tarım Okulu adlı bir proje hayata geçiriyor. Proje ile tarım, organik tarım ve hayvancılık eğitimi verilmesi hedefleniyor.

SAMANYOLU HABER

shaber

Türkiye’ye tarımda Hollanda modeli önerisi

Türkiye’ye tarımda Hollanda’yı modelalabileceği öneriliyor. Bu bağlamda Ar-Ge, üretim ve tanıtım faaliyetlerinin önemi vurgulanıyor.

Yatırımcı Ali Rıza Erkan, “Konya kadar alanı bulunan Hollanda’nın tarım ihracatı 90 milyar dolar, ama ‘tarım ülkesi’ olarak övünülen Türkiye’nin 18 milyar dolar. Burada bir yanlışlık var.” diyor.

Hollanda’nın tarımda ilerlediğini anlatan Erkan, şunları dile getiriyor:

“Hollanda, güç şartlara rağmen tarımda önemli bir güç oldu. Tarım ve bahçe bitkileri sektöründe firma adedi 65 bini aşan Hollanda’nın en büyük 5 tarımsal ihracat ürününün toplam değeri 34,8 milyar Euro’yu buluyor. Hollanda, süs bitkileri ve sebze ihracatında dünya birincisi, et ihracatında dünya dördüncüsü, süt ve süt ürünlerinde dünya üçüncüsü, sıvı ve katı yağ ihracatında ise dünya dördüncüsü. 80 milyonluk ülkemizin ise 18 milyar dolar. Hollanda’nın tarımda başarısının ardında üretim modeli, Ar-Ge, kooperatifleşme, tanıtım ve denetim gibi faktörler yatıyor.”

Öte yandan Erkan’ın Tarım Okulu adlı bir proje hayata geçiriyor. Proje ile tarım, organik tarım ve hayvancılık eğitimi verilmesi hedefleniyor.

BEYAZ GÜNDEM

18 Ocak 2016 Pazartesi 16:56

 

 

Türkiye’ye tarımda Hollanda modeli önerisi
   

Türkiye’ye tarımda Hollanda’yı model alabileceği öneriliyor. Bu bağlamda Ar-Ge, üretim ve tanıtım faaliyetlerinin önemi vurgulanıyor.

Yatırımcı Ali Rıza Erkan, “Konya kadar alanı bulunan Hollanda’nın tarım ihracatı 90 milyar dolar, ama ‘tarım ülkesi’ olarak övünülen Türkiye’nin 18 milyar dolar. Burada bir yanlışlık var.” diyor. 

Hollanda’nın tarımda ilerlediğini anlatan Erkan, şunları dile getiriyor:

“Hollanda, güç şartlara rağmen tarımda önemli bir güç oldu. Tarım ve bahçe bitkileri sektöründe firma adedi 65 bini aşan Hollanda’nın en büyük 5 tarımsal ihracat ürününün toplam değeri 34,8 milyar Euro’yu buluyor. Hollanda, süs bitkileri ve sebze ihracatında dünya birincisi, et ihracatında dünya dördüncüsü, süt ve süt ürünlerinde dünya üçüncüsü, sıvı ve katı yağ ihracatında ise dünya dördüncüsü. 80 milyonluk ülkemizin ise 18 milyar dolar. Hollanda’nın tarımda başarısının ardında üretim modeli, Ar-Ge, kooperatifleşme, tanıtım ve denetim gibi faktörler yatıyor.”

Öte yandan Erkan’ın Tarım Okulu adlı bir proje hayata geçiriyor. Proje ile tarım, organik tarım ve hayvancılık eğitimi verilmesi hedefleniyor.

HABERLER COM

finans.haberler.com

Türkiye’ye Tarımda Hollanda Modeli Önerisi

Türkiye’ye tarımda Hollanda’yı model alabileceği öneriliyor.

Türkiye'ye Tarımda Hollanda Modeli Önerisi

 

Türkiye’ye tarımda Hollanda’yı model alabileceği öneriliyor. Bu bağlamda Ar-Ge, üretim ve tanıtım faaliyetlerinin önemi vurgulanıyor.

Yatırımcı Ali Rıza Erkan, “Konya kadar alanı bulunan Hollanda’nın tarım ihracatı 90 milyar dolar, ama ‘tarım ülkesi’ olarak övünülen Türkiye’nin 18 milyar dolar. Burada bir yanlışlık var.” diyor. 

Hollanda’nın tarımda ilerlediğini anlatan Erkan, şunları dile getiriyor:

“Hollanda, güç şartlara rağmen tarımda önemli bir güç oldu. Tarım ve bahçe bitkileri sektöründe firma adedi 65 bini aşan Hollanda’nın en büyük 5 tarımsal ihracat ürününün toplam değeri 34,8 milyar Euro’yu buluyor. Hollanda, süs bitkileri ve sebze ihracatında dünya birincisi, et ihracatında dünya dördüncüsü, süt ve süt ürünlerinde dünya üçüncüsü, sıvı ve katı yağ ihracatında ise dünya dördüncüsü. 80 milyonluk ülkemizin ise 18 milyar dolar. Hollanda’nın tarımda başarısının ardında üretim modeli, Ar-Ge, kooperatifleşme, tanıtım ve denetim gibi faktörler yatıyor.”

Öte yandan Erkan’ın Tarım Okulu adlı bir proje hayata geçiriyor. Proje ile tarım, organik tarım ve hayvancılık eğitimi verilmesi hedefleniyor.

ANKA HABER AJANSI'NDAYIZ!..

HABER ANKA

Son Dakika Haberler

Tarım okuluyla tarımı sevdirecek

16 Ocak 2016 Cumartesi, 22:01

tarimturk

Türkiye’nin tarımda son yıllarda atağa kalktığını belirten Ali Rıza Erkan, “Fakat bu yeterli değil. Konya kadar bir alana sahip Hollanda 90 milyar dolarlık tarım ürünü ihracatı yaparken, 80 milyon nüfuslu Türkiye 18 milyar dolarda kalıyor. Çok üzücü bir durum. Birilerinin bir şey yapması gerekiyor. Açacağımız Tarım Okulu’yla Türk halkına tarımı sevdirmek istiyoruz. Şehirli vatandaşlarımıza tarım ve hayvancılığı öğretip, tersine göç bile başlatabiliriz” dedi.

Yıllarca medya sektöründe çeşitli kuruluşlarda muhabirlik, editörlük yaptıktan sonra kendi gazetesini kuran Ali Rıza Erkan, şimdi de tarıma el attı. Kurduğu Tarım Türk TV kanalıyla tarımın nabzını ve hayvancılığın sesi olan Erkan, Türkiye’nin ilk Tarım Okulu’nu açmaya hazırlanıyor. Herkesin zihninde toprağa dönüş olduğunu belirten Tarım Türk Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Erkan, “Tarımın geliştirilmesi, sevdirilmesi, yaygınlaştırılması için aracıyız. Sadece kaybolan tarımı ve kaybolan çiftçiyi ele avuca gelecek şekilde gençliğe sunmak istiyoruz” dedi.

KONYA KADAR HOLLANDA’NIN TARIM İHRACATI KISKANDIRIYOR

Avrupa’nın küçük ama gelişmiş ülkesi Hollanda’nın tarımdaki ilerlemesinden bahseden Erkan, şunları söyledi: “Konya büyüklüğündeki Hollanda’nın 2014 yılı tarımsal ihracatı 90 milyar dolar. Biyoçeşitliliğin Avrupa’da en az olduğu ülke konumundaki Hollanda, kıt kaynak ve zor şartlara rağmen tarımda böyle bir ekonomik güce ulaştı. Bugün, tarım ve bahçe bitkileri sektöründeki işletme sayısı 65 bini aşan Hollanda’nın sadece en büyük 5 tarımsal ihracat ürününün toplam değeri 34.8 milyar Euro’yu buluyor. Hollanda, süs bitkileri ve sebze ihracatında dünya lideri, et ihracatında dünya dördüncüsü, süt ve süt ürünlerinde dünya üçüncüsü, sıvı ve katı yağ ihracatında ise dünya dördüncüsü. 80 milyon nüfuslu ülkemizin ise 18 milyar dolar. Hollanda’nın tarımdaki başarısının ardında verimli üretim modeli, Ar-Ge, kooperatifleşme, pazarlama ve piyasa denetimi gibi faktörler yatıyor”

Tarım bakanlığının bu konuda son yıllarda gözle görülür elle tutulur bir çok alanda değerli çalışmaları var TARIM TÜRK  olarak bu çalışmaları kanalımızdan paylaşmaktayız, izleyicilerimizden olumlu  dönüşler almaktayız

‘TARIMI VE HAYVANCILIĞI ÖĞRENEN MEMLEKETİNE GİDER’

Herkesin aklında emekli olunca doğaya dönme isteği olduğunu anlatan Tarım Türk Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Erkan, şöyle devam etti: “Toprağı, geldiğimiz şehirleri, kısacası doğayı seviyoruz. Şehirlerde yediğimiz içtiğimiz ürünlerin hemen hemen tamamına yakını içinde kimyasal barındırıyor. Yediğimiz hiçbir şey doğal değil. O yüzden hastalıklar da iyice arttı. Biz de istedik ki; geçim sıkıntısı yaşayan insanımız tarımı ve hayvancılığı organik tarımı öğrensin, doğaya dönsün. Tarım varsa, hayat vardır. Hem refah ve sağlık içinde yaşasın, hem de ülke ekonomisine katkıda bulunsun diye bu ülkenin geleceğinin tarım olduğuna inananlardan olduğumuz için Tarım Okulu açma kararı verdik.

KEÇİ’DEN SAĞIM YAPAN BİR HANIMEFENDİ ONU EVİNE GÖTÜREBİLECEK

İlk etapta İstanbul’un iki yakasından birinde görüştüğümüz birkaç üniversite işbirliğiyle bir Tarım Okulu açacağız. Buradan isteyen herkes yararlanabilecek. Ortaokul ve lise öğrencilerine üniversite hocaları eşliğinde eğitimler vereceğiz. Dileyen vatandaş da gelip, uygulamalı eğitimler alabilecek. Örneğin; 100 çeşit ağaç olacak orada. Türkiye’de yetişen, ceviz, badem, nar ağacı gibi meyve ağaçları nasıl budanır, nasıl  bakım yapılır, domates , biber ve diğer sebze ekimi nasıl yapılır? Arıcılık, kümes hayvancılığı nasıl yapılır, keçi nasıl sağılır? Ayrıca burada Keçi’den sütü sağan bir hanımefendi bu sütü evine götürebilecek”

‘TARIM VARSA HAYAT VARDIR’

Tarım sektörünün insan için olmazsa olmaz sektörlerden biri olduğunu ifade eden Erkan, ülkenin çeşitli tarım merkezi konumundaki şehirlerinde Tarım Türk TV’nin şubelerini açacaklarını belirterek, şunları söyledi: “Konya, Antalya ve Ege bölgesinde Tarım Türk TV’nin şubelerini açacağız. Bu bölgeler tarımın yoğun yaşandığı yerler olduğu için ağırlık vermek istiyoruz. Bu şubeler bölgelerdeki çalışmaların daha hızlı bir şekilde herkesle paylaşılmasını sağlayacak. Tarımda emek veren bir çok kuruluş kendilerini ifade edemiyor. Türk halkı yaratıcıdır, tanınmak, bilinmek onların da hakkı. Bu şubeler sayesinde tarım merkezlerindeki bilgileri daha hızlı aktaracağız. Tarım Türk TV kanalıyla, yayıncılığın dışında Türkiye’nin dört bir yanından bize ulaşan tarımcıların, sorunlarını ziraat mühendislerimiz aracılığıyla gidermeye çalışıyoruz. Tarım varsa, hayat vardır.”

MEDYATRENDLERİ.COM

medya-trendleri

 

'Tarım Okulu’yla tersine göç başlatacak

‘Tarım Okulu’yla tersine göç başlatacak

Türkiye’nin tarımda son yıllarda atağa kalktığını belirten Ali Rıza Erkan, “Konya kadar bir alana sahip Hollanda 90 milyar dolarlık tarım ürünü ihracatı yaparken, 80 milyon nüfuslu Türkiye 18 milyar dolarda kalıyor. Çok üzücü bir durum. Birilerinin bir şey yapması gerekiyor. Açacağımız Tarım Okulu’yla halkı tarımı sevdirmek istiyoruz. Şehirli vatandaşlarımıza tarım ve hayvancılığı öğretip, tersine göç bile başlatabiliriz” dedi

HABERHERGUN.COM

Tarım Okulu’yla tersine göç başlatacak

Tarım Okulu'yla tersine göç başlatacak

Çok üzücü bir durum. Birilerinin bir şey yapması gerekiyor. Açacağımız Tarım Okulu’yla Türk halkına tarımı sevdirmek istiyoruz. Şehirli vatandaşlarımıza tarım ve hayvancılığı öğretip, tersine göç bile başlatabiliriz” dedi
Yıllarca medya sektöründe çeşitli kuruluşlarda muhabirlik, editörlük yaptıktan sonra kendi gazetesini kuran Ali Rıza Erkan, şimdi de tarıma el attı. Kurduğu Tarım Türk TV kanalıyla tarımın nabzını ve hayvancılığın sesi olan Erkan, Türkiye’nin ilk Tarım Okulu’nu açmaya hazırlanıyor. Herkesin zihninde toprağa dönüş olduğunu belirten Tarım Türk Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Erkan, “Tarımın geliştirilmesi, sevdirilmesi, yaygınlaştırılması için aracıyız. Sadece kaybolan tarımı ve kaybolan çiftçiyi ele avuca gelecek şekilde gençliğe sunmak istiyoruz.” Dedi. 

KONYA KADAR HOLLANDA’NIN TARIM İHRACATI KISKANDIRIYOR
Avrupa’nın küçük ama gelişmiş ülkesi Hollanda’nın tarımdaki ilerlemesinden bahseden Erkan, şunları söyledi: “Konya büyüklüğündeki Hollanda’nın 2014 yılı tarımsal ihracatı 90 milyar dolar. Biyoçeşitliliğin Avrupa’da en az olduğu ülke konumundaki Hollanda, kıt kaynak ve zor şartlara rağmen tarımda böyle bir ekonomik güce ulaştı. Bugün, tarım ve bahçe bitkileri sektöründeki işletme sayısı 65 bini aşan Hollanda’nın sadece en büyük 5 tarımsal ihracat ürününün toplam değeri 34.8 milyar Euro’yu buluyor. Hollanda, süs bitkileri ve sebze ihracatında dünya lideri, et ihracatında dünya dördüncüsü, süt ve süt ürünlerinde dünya üçüncüsü, sıvı ve katı yağ ihracatında ise dünya dördüncüsü. 80 milyon nüfuslu ülkemizin ise 18 milyar dolar. Hollanda’nın tarımdaki başarısının ardında verimli üretim modeli, Ar-Ge, kooperatifleşme, pazarlama ve piyasa denetimi gibi faktörler yatıyor” 
Tarım bakanlığının bu konuda son yıllarda gözle görülür elle tutulur bir çok alanda değerli çalışmaları var TARIM TÜRK olarak bu çalışmaları kanalımızdan paylaşmaktayız, izleyicilerimizden olumlu dönüşler almaktayız

‘TARIMI VE HAYVANCILIĞI ÖĞRENEN MEMLEKETİNE GİDER’

Herkesin aklında emekli olunca doğaya dönme isteği olduğunu anlatan Tarım Türk Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Erkan, şöyle devam etti: “Toprağı, geldiğimiz şehirleri, kısacası doğayı seviyoruz. Şehirlerde yediğimiz içtiğimiz ürünlerin hemen hemen tamamına yakını içinde kimyasal barındırıyor. Yediğimiz hiçbir şey doğal değil. O yüzden hastalıklar da iyice arttı. Biz de istedik ki; geçim sıkıntısı yaşayan insanımız tarımı ve hayvancılığı organik tarımı öğrensin, doğaya dönsün. Tarım varsa, hayat vardır. Hem refah ve sağlık içinde yaşasın, hem de ülke ekonomisine katkıda bulunsun diye bu ülkenin geleceğinin tarım olduğuna inananlardan olduğumuz için Tarım Okulu açma kararı verdik.

KEÇİ’DEN SAĞIM YAPAN BİR HANIMEFENDİ ONU EVİNE GÖTÜREBİLECEK
İlk etapta İstanbul’un iki yakasından birinde görüştüğümüz birkaç üniversite işbirliğiyle bir Tarım Okulu açacağız. Buradan isteyen herkes yararlanabilecek. Ortaokul ve lise öğrencilerine üniversite hocaları eşliğinde eğitimler vereceğiz. Dileyen vatandaş da gelip, uygulamalı eğitimler alabilecek. Örneğin; 100 çeşit ağaç olacak orada. Türkiye’de yetişen, ceviz, badem, nar ağacı gibi meyve ağaçları nasıl budanır, nasıl bakım yapılır, domates , biber ve diğer sebze ekimi nasıl yapılır? Arıcılık, kümes hayvancılığı nasıl yapılır, keçi nasıl sağılır? Ayrıca burada Keçi’den sütü sağan bir hanımefendi bu sütü evine götürebilecek”

‘TARIM VARSA HAYAT VARDIR’
Tarım sektörünün insan için olmazsa olmaz sektörlerden biri olduğunu ifade eden Erkan, ülkenin çeşitli tarım merkezi konumundaki şehirlerinde Tarım Türk TV’nin şubelerini açacaklarını belirterek, şunları söyledi: “Konya, Antalya ve Ege bölgesinde Tarım Türk TV’nin şubelerini açacağız. Bu bölgeler tarımın yoğun yaşandığı yerler olduğu için ağırlık vermek istiyoruz. Bu şubeler bölgelerdeki çalışmaların daha hızlı bir şekilde herkesle paylaşılmasını sağlayacak. Tarımda emek veren bir çok kuruluş kendilerini ifade edemiyor. Türk halkı yaratıcıdır, tanınmak, bilinmek onların da hakkı. Bu şubeler sayesinde tarım merkezlerindeki bilgileri daha hızlı aktaracağız. Tarım Türk TV kanalıyla, yayıncılığın dışında Türkiye’nin dört bir yanından bize ulaşan tarımcıların, sorunlarını ziraat mühendislerimiz aracılığıyla gidermeye çalışıyoruz. Tarım varsa, hayat vardır.”

EMLAK MEDYA

EMLAK-MEDYA

 

ÖNCE TARIM’I SEVMELİYİZ

Ali Rıza Erkan Tarım Okulu’yla tersine göç başlatacak

Bir zamanlar dünya tarım üretiminde ilk 5’e giren Türkiye, şimdi buğday ihtiyacını bile okyanus ötesi ülkelerden ithal etmek zorunda. Bu durum uzmanları tedirgin ediyor.

Ali Rıza Erkan Tarım Okulu’yla tersine göç başlatacak

Türkiye’nin tarımda son yıllarda atağa kalktığını belirten Ali Rıza Erkan, “Fakat bu yeterli değil. Konya kadar bir alana sahip Hollanda 90 milyar dolarlık tarım ürünü ihracatı yaparken, 80 milyon nüfuslu Türkiye 18 milyar dolarda kalıyor. Çok üzücü bir durum. Birilerinin bir şey yapması gerekiyor. Açacağımız Tarım Okulu’yla Türk halkına tarımı sevdirmek istiyoruz. Şehirli vatandaşlarımıza tarım ve hayvancılığı öğretip, tersine göç bile başlatabiliriz” dedi.

Yıllarca medya sektöründe çeşitli kuruluşlarda muhabirlik, editörlük yaptıktan sonra kendi gazetesini kuran Ali Rıza Erkan, şimdi de tarıma el attı. Kurduğu Tarım Türk TV kanalıyla tarımın nabzını ve hayvancılığın sesi olan Erkan, Türkiye’nin ilk Tarım Okulu’nu açmaya hazırlanıyor. Herkesin zihninde toprağa dönüş olduğunu belirten Tarım Türk Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Erkan, “Tarımın geliştirilmesi, sevdirilmesi, yaygınlaştırılması için aracıyız. Sadece kaybolan tarımı ve kaybolan çiftçiyi ele avuca gelecek şekilde gençliğe sunmak istiyoruz” dedi. 

KONYA KADAR HOLLANDA’NIN TARIM İHRACATI KISKANDIRIYOR
   
Avrupa’nın küçük ama gelişmiş ülkesi Hollanda’nın tarımdaki ilerlemesinden bahseden Erkan, şunları söyledi: “Konya büyüklüğündeki Hollanda’nın 2014 yılı tarımsal ihracatı 90 milyar dolar. Biyoçeşitliliğin Avrupa’da en az olduğu ülke konumundaki Hollanda, kıt kaynak ve zor şartlara rağmen tarımda böyle bir ekonomik güce ulaştı. Bugün, tarım ve bahçe bitkileri sektöründeki işletme sayısı 65 bini aşan Hollanda’nın sadece en büyük 5 tarımsal ihracat ürününün toplam değeri 34.8 milyar Euro’yu buluyor. Hollanda, süs bitkileri ve sebze ihracatında dünya lideri, et ihracatında dünya dördüncüsü, süt ve süt ürünlerinde dünya üçüncüsü, sıvı ve katı yağ ihracatında ise dünya dördüncüsü. 80 milyon nüfuslu ülkemizin ise 18 milyar dolar. Hollanda’nın tarımdaki başarısının ardında verimli üretim modeli, Ar-Ge, kooperatifleşme, pazarlama ve piyasa denetimi gibi faktörler yatıyor”

Tarım bakanlığının bu konuda son yıllarda gözle görülür elle tutulur bir çok alanda değerli çalışmaları var TARIM TÜRK  olarak bu çalışmaları kanalımızdan paylaşmaktayız, izleyicilerimizden olumlu  dönüşler almaktayız

‘TARIMI VE HAYVANCILIĞI ÖĞRENEN MEMLEKETİNE GİDER’

Herkesin aklında emekli olunca doğaya dönme isteği olduğunu anlatan Tarım Türk Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Erkan, şöyle devam etti: “Toprağı, geldiğimiz şehirleri, kısacası doğayı seviyoruz. Şehirlerde yediğimiz içtiğimiz ürünlerin hemen hemen tamamına yakını içinde kimyasal barındırıyor. Yediğimiz hiçbir şey doğal değil. O yüzden hastalıklar da iyice arttı. Biz de istedik ki; geçim sıkıntısı yaşayan insanımız tarımı ve hayvancılığı organik tarımı öğrensin, doğaya dönsün. Tarım varsa, hayat vardır. Hem refah ve sağlık içinde yaşasın, hem de ülke ekonomisine katkıda bulunsun diye bu ülkenin geleceğinin tarım olduğuna inananlardan olduğumuz için Tarım Okulu açma kararı verdik.

KEÇİ’DEN SAĞIM YAPAN BİR HANIMEFENDİ ONU EVİNE GÖTÜREBİLECEK

 İlk etapta İstanbul’un iki yakasından birinde görüştüğümüz birkaç üniversite işbirliğiyle bir Tarım Okulu açacağız. Buradan isteyen herkes yararlanabilecek. Ortaokul ve lise öğrencilerine üniversite hocaları eşliğinde eğitimler vereceğiz. Dileyen vatandaş da gelip, uygulamalı eğitimler alabilecek. Örneğin; 100 çeşit ağaç olacak orada. Türkiye’de yetişen, ceviz, badem, nar ağacı gibi meyve ağaçları nasıl budanır, nasıl  bakım yapılır, domates , biber ve diğer sebze ekimi nasıl yapılır? Arıcılık, kümes hayvancılığı nasıl yapılır, keçi nasıl sağılır? Ayrıca burada Keçi’den sütü sağan bir hanımefendi bu sütü evine götürebilecek”

‘TARIM VARSA HAYAT VARDIR’

Tarım sektörünün insan için olmazsa olmaz sektörlerden biri olduğunu ifade eden Erkan, ülkenin çeşitli tarım merkezi konumundaki şehirlerinde Tarım Türk TV’nin şubelerini açacaklarını belirterek, şunları söyledi: “Konya, Antalya ve Ege bölgesinde Tarım Türk TV’nin şubelerini açacağız. Bu bölgeler tarımın yoğun yaşandığı yerler olduğu için ağırlık vermek istiyoruz. Bu şubeler bölgelerdeki çalışmaların daha hızlı bir şekilde herkesle paylaşılmasını sağlayacak. Tarımda emek veren bir çok kuruluş kendilerini ifade edemiyor. Türk halkı yaratıcıdır, tanınmak, bilinmek onların da hakkı. Bu şubeler sayesinde tarım merkezlerindeki bilgileri daha hızlı aktaracağız. Tarım Türk TV kanalıyla, yayıncılığın dışında Türkiye’nin dört bir yanından bize ulaşan tarımcıların, sorunlarını ziraat mühendislerimiz aracılığıyla gidermeye çalışıyoruz. Tarım varsa, hayat vardır.”